«En person i 30-åra har testet positiv i Meråker.
Smittesporing er i gang i Meråker kommune, og 4 nærkontakter er satt i karantene i Meråker, og flere i Trondheim. De testes snarlig. Vi samarbeider innen Værnesregionen og med Trondheim om smittesporingen.» Står det i dag på Meråker Kommune sine nettsider.
Jeg har spurt folk hvordan dette påvirker dem.
«Man må være ekstra påpasselig på butikken. Jeg har vell egentlig ventet på at det kommer til Meråker. Håper at det ikke klarer å spre seg, at folk tar hensyn til at viruset også har kommet hit, og skjerper vanene. Det hadde vært utrolig synd med et masseutbrudd av smitte i julen.» Sier Hans Andersen.
«Påvirkes jo litt. Blir ekstra påpasselig med håndvask/hånddesinfeksjon, og mer varsom rundt folk.» Sier Kim-Andre Husås.
Flere har svart at de vil bli mer påpasselige på butikken, flinkere til å holde avstand, bruke mer hånddesinfeksjon, og vaske hendene oftere. Det er tydelig at disse nyhetene som kom på statusoppdateringen til kommunen har gitt flere litt å tenke på.